11th June 2023

FOLLOW US ON SOCIAL

VÜCUT YAPISINA UYGUN TESETTÜR GİYİM PARÇALARI

Her kadının vücut yapısı, birbirini tutmamaktadır. Farklı vücut yapılarına sahip kadınların elbise seçiminden sonra tesettür giyim konusunda zorlanmaları alışılmış bir durumdur. Vücut tipinizin farklı olmasından kaynaklı seçtiğiniz elbisenin üzerinize oturması hatlarınızı belli etmesi tesettür açısından sıkıntı yaratabileceği gibi şıklık bakımından da birçok soruna yol açabilir. Vücut tipinizi bilmek hem tesettürünüze hem de şıklığınıza uygun elbiseyi almanızda yardımcı olacaktır. Peki, bu vücut tipleri nelerdir? Vücut tipinize göre ne gibi şeyleri tercih etmelisiniz?

Armut Vücut Tipi Tesettürü Nasıl Olmalıdır?

Armut vücut tipi, üst beden ölçünüz bel ve kalçalara doğru kalınlaşan vücut tipidir. Kadınlar tarafından şikayetçi olunan bu vücut tipi, doğru ürünlerin seçilmesiyle ortadan kalkacak bir şikayettir. Armut vücut tipine sahip tesettürlü bayanlar tercihlerini üst bölgelerinde işlemeleri daha bol olan kurdeleli kupürlü modeller, yüksek bel etekler size göre. Kloş, midi, çember eteklerle kullanacağınız topuklu ayakkabılar şıklığınızı tamamlayacaktır. Bu tesettür giyim kombin önerileri armut tip bir vücudunuzda fark yaratacaktır.

Kum Saati Vücut Tipi Tesettürü Nasıl Olmalıdır?

Kum saati bir vücut tipine sahipseniz giyeceğiniz şeylerin üzerinize yakışmaması olanaksızdır ama birkaç giyim önerisiyle şıklığınızı üst seviyeye taşımanız işten bile değil. Kum saati vücut tipi olan bayanların göğüs çevresi ve basen çevresi orantılıdır. Bu vücut tipine sahip bayanların tercihi olması gereken ürünler, tesettür giyim balık abiye modelleri, normal bel pileli etekler, kalemdir. Bu kombin önerileri ile kum saati vücut tipinize en uygun modelleri seçip şıklığınızı bir üst noktaya çıkaracaksınız.

Oval Vücut Tipi Tesettürü Nasıl Olmalıdır?

Oval vücut tipine sahip kadınların bel çevreleri basen çevrelerinden daha geniştir ve ağırlık daha çok karın bölgesinde birikmiştir. Bu nedenden dolayı bu vücut tipine sahip kadınların tercihleri kendilerini daha uzun gösterecek tesettür giyim elbise veya eteklerden yana olmalıdır. Giydikleri kıyafetlerin dökümlü olması çok önemlidir. Anvelop tesettür giyim modelleri, beli ince gösterdiği için tercihinizi bu tür modellerden yana kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Diğer bir tercih olarak A tipi kesimli tesettür giyim modelleri, vücudunuzu istediğiniz gibi göstermekte önemlidir. Bu model seçimleri vücudunuzun tesettür seviyesine ve tarzınızın üst seviyeye çıkarmakta yeterli olacaktır.

Dikdörtgen Vücut Tipi Tesettürü Nasıl Olmalıdır?

Dikdörtgen vücut tipi uzun ve ince kıvrımsız, orantılı ve fit vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip tesettür giyim tercihleri, genellikle dolgun gösteren üst ve alt kısmı hacimli tesettür elbise modelleri olacaktır. Bu vücut tipine sahip kadınlar, sadece koyu renk giymeye dikkat etmeliler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir