6th December 2023

FOLLOW US ON SOCIAL

Yaz Aylarına Özel Tesettür Giyim Renk Seçimleri

Her mevsim şık olmak isteyen kadınların özellikle yaz aylarında özel tesettür giyim renk seçimleri ve kombinlerine dikkat etmesi gerekmektedir. Tesettür kombinlerinde renk olmazsa olmaz faktörler arasındadır. Kişiler ideal ve doğru bir görünüm yakalamak için mutlaka doğru renkleri kombinlemelidir. Özellikle tercih edeceği kıyafetlerin kumaşı, rengi ve modelleri son derece önemlidir.

Yaz Aylarında Tercih Edilebilecek Tesettür Giyim Ürünleri ve Renk Seçenekleri Nelerdir?

Yaz aylarında kişiler tesettür elbise, tesettür tunik, şal, takım veya ikili takımları tercih edebilirler. Ancak yazın salaş ve rahat olmak isteyen kişilerin mutlak salaş kesimli tunik tercih etmeleri gerekmektedir. Tesettür giyim ürünleri içerisinde son yıllarda çiçek deseni son derece popüler bir hale gelmiştir. Kişiler çiçek desenli tesettür elbise veya tunik giyerek yazın trendlerine ayak uydurabilirler. Hep şık görünmek isteyen kadınlar ise yazı üzerinde taşımak için mor ve mavi tonlarını tercih ederek kendilerine daha şık bir görünüm kazandırabilirler. Yaz aylarında tesettür kıyafetlerin mutlaka kişilerin keten ve pamuk kumaştan olan kıyafetleri tercih etmesi gerekmektedir. Bu kumaş türleri kişilerin vücudunu daha ferah tutacaktır. Havayı dışarı veren bu ürünler kişileri sıcaktan etkilemeden daha rahat bir şekilde vakit geçirmelerine yardımcı olacaktır.

Yaz Aylarında Hangi Renk Tesettür Elbiseler Tercih Edilmelidir?

Tesettür giyim içerisinde elbiselerin büyük bir önemi bulunmaktadır. Kişiler yaz ayları için sıcak renkleri rahatlıkla tercih edebilirler. Özellikle abiye veya uzun elbiselerde sıcak renkleri kişileri daha modern gösterecektir. Kişiler tercih edebileceği elbise renkleri ise şu şekildedir;

  • Arı Rengi
  • İndigo
  • Fuşya
  • Toz Pembe
  • Şeftali Tonları
  • Mor
  • Mavi
  • Beyaz

Özellikle yazın canlı havasını üzerinde taşımak isteyen kişiler elbiselerini ve şallarını bu renkler ile kombinleyebilirler. Yaz aylarında kişilerin mutlaka siyah renkten uzak durması gerekmektedir.

Yaz Aylarında Hangi Renk Eşarp Kullanılmalıdır?

Yaz aylarında kişiler dilerlerse şal veya eşarp kullanabilirler. Özellikle şal, yaz aylarında kişileri daha fazla rahat ettirmektedir. Ayrıca salaş kombinler yapmak isteyen kişiler, şal kullanarak daha havalı kombinler elde edebilirler. Şal ve eşarp seçimlerinde kişilerin mutlaka açık renk tonlarını tercih etmesi gerekmektedir. Eğer çiçek desenli bir kıyafet üzerine şal tercih edilecekse mutlaka taban renk kullanılmalıdır. Ancak bunun dışında kişiler kiremit rengi, nude veya aşırı soft tonlar tercih ederek şallarını renklendirebilirler. Yaz kombini yaparken kişilerin mutlaka şal ve kıyafet uyumuna dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle açık ten yapısına sahip olan kadınlar mavi ve mora kadar birçok farklı renk tonu tercih edebilir. Esmer olan kadınlar ise koyu mavi veya koyu mor tercih edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir