28th February 2024

FOLLOW US ON SOCIAL

YENİ YILDA EN DİKKAT ÇEKEN TESETTÜR GİYİM MODELLERİ

Giyimin her alanında olduğu gibi tesettür giyim modası da bu yıl dikkat çeken birçok modeli piyasa sürmüş durumdadır. Bu modeller, tesettürlü hanımların bu yıl ki şıklığından ve tesettüründen ödün vermemeleri için özenle seçilmiş modellerdir. Tesettür giyim modası, her yıl olduğu gibi 2021 yılında da başörtüsü, triko, ferace ve elbise modelleriyle yenilendi. Yılın iki yarısı için oluşturulan tesettür modası bu yıl da şıklığından taviz vermeyen tesettürlü kadınları bekliyor.

2021 Yılı Sonbahar Kış Tesettür Modası

Sonbahar ve kış aylarında düşüşe geçen hava sıcaklıkları, tesettür giyim modasını oldukça etkileyen bir faktörlerden biri olmuştur. Buna rağmen tesettürden ve modadan ödün vermemek mümkündür. Tesettür kış giyim modasının iç mekân kıyafetlerinin gözdesi boğazlı kazaklar, kışlık tunikler ve kalın kumaşlı etekler olmuştur. Dış mekân giyiminde ise şıklığından ve tesettüründen ödün vermeyen kadınlar, tesettür giyim modasında bu yıl tercihlerini hem içlerini ısıtan hem de tesettürden ödün vermeyen kaşe ve kadife kabanlardan yana kullanmışlardır. Ayrıca kadınlar, şallar ile olan uyumunu sağlamak için kış tesettür ürünlerini eş tonlarla kombinliyorlar. Bu soğuk aylarda kullanılan renklerde ise nude ve pastel tonlar öne çıkmakta.

2021 Yılı İlkbahar Yaz Tesettür Modası

Tesettür giyim modasını takip eden kadınlar, yeni yılda sıcaktan korunabilmek ve azalan hava sıcaklıklarıyla iç mekânlarda yapılacak olan aktivitelere hazırlanmak için şimdiden çalışmalara başlamış durumdadırlar. Tesettürlü kadınlar, her sene olduğu gibi bu yıl da iç mekân giyiminde daha fresh opak etekler, açık renk pantolonlar ve iç mekân tuniklerini kullanıyorlar. 2021 yılının modası için ince ve iç göstermeyen modeller daha çok tercih ediliyor. Ayrıca açık renklerin hâkim olduğu ilkbahar modası için krem ve kiremit rengi ürünlerin revaçta olacağı düşünülüyor. İlkbahar mevsiminde açık renkli kot ceketlerin veya ince trençkotların tercih edilmesinden yanadır.

2021 Yılı Başörtüsü Modası

Tesettür giyim başörtü modası, her sene farklı seçeneklerin trend olduğu bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yıl hanımların tercihi klasik tarzda şal veya eşarplardan yanadır. Tercihlerini daha çok açık renk şal ve eşarptan yana kullanıyorlar. Düğün, kına gecesi, davetler gibi özel organizasyonlarda klasik olmak istemeyen hanımlar başörtüsü üzerinden kullanılan ufak aksesuarlılarıyla dikkat çekiyorlar. Bu aksesuarlar, genellikle taşsız ürünler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Fakat bazılarında yer alan taş detayları, oldukça şık bir görüntü kazandırabilmektedir. Kısacası tesettürlü giyim baş örtü modasında ufak taşlar veya sadelik hakimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir