28th February 2024

FOLLOW US ON SOCIAL

Yeni Yılın Tesettür Giyim Modası Nasıl?

Tesettür giyim, diğer pek çok giyim kolu ile aynı kaderi paylaşarak, içerisinde bulunulan pandemi süreçlerinden etkilenmiş ve yeni yılda farklı bir tesettür giyim modası ortaya çıkmıştır.

Yeni yeni ortaya çıkan bu moda içerisinde genellikle spor parçalar yer almakla birlikte, aksesuarlar sayesinde kolaylıkla kombinleri ve kıyafetleri hareketlendirmek mümkün olmaktadır.

Daha rahat kesimli, daha canlı renklere sahip ve daha salaş görünümlü kıyafetler ile birlikte daha sade şalların ortaya çıkardığı moda sayesinde hem günlük giyinip hem şık olmak da mümkün hale gelmiştir.

Spor Kesim Elbiseler

Tesettür giyim alanında çok sık tercih edilmeyen parçalar arasında yer alan elbiseler, yeni yıl modası ile birlikte yeni bir kesim modeli ve yeni renklere kavuşarak, pek çok kadının dolabında kendisine yer bulmayı başarmıştır.

Özellikle, kalın triko kumaştan, spor kesime sahip düz ve tek renk elbiseler, daha spor ve aynı zamanda hareketli görünmeleri amacı ile etek kısımlarında enlemesine yer alan kalın çizgi desenleri ile tasarlanmış ve kullanıma sunulmuştur.

Birbirinden farklı renkler ile beğeniye sunulan bu modellerin yanı sıra, kollarında küçük detaylar olan spor elbiselere de yeni yılın tesettür trendleri arasında rastlamak mümkündür.

Hafif Balon Kol Modelleri

Gerek gömlek gerekse elbise kolları için yeni yılın tesettür giyim modelleri için tercih edilen değişikliklerden bir tanesi, kocaman balon kollar yerine daha hafif, bile kısmında genişleyen balon kol modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bilek kısmından lastik ile genişliğin alınması sayesinde hoş bir görünüm vermesinin yanı sıra, normal balon kol kadar geniş bir kesime sahip olmayan bu model, aynı zamanda pardösü ve montlar ile birlikte kullanılmaya da oldukça uygun bir biçimde tasarlanmıştır.

Deri Parçalar ile Tamamlanan Kombinler

Deri ya da deri görünümlü ürünler uzun zamandır pek çok giyim kolunda kullanılan parçalar olmalarının yanı sıra, yeni yıl ile birlikte tesettür giyim alanında da kendilerini göstermeye başlamıştır.

Uzun deri etekler, geniş kesim ve aynı zamanda ceket olarak da kullanılabilen deri gömlekler, kalın deri kemerler gibi ürünlerin yeni yılda tesettür giyim modasına eklenmesi sayesinde kombinlere yeni bir soluk gelmiştir. Ayrıca bu durum tamamen farklı bir tarz yakalamak isteyenler için hoş bir durum olarak nitelendirilmektedir.

Yün hırka ya da balıkçı yaka kazaklar ile kombinlenmeye çok uygun olan deri etekleri ile cesur bir seçim olan beyaz çizmelerin kullanılması, yeni yılda sıklıkla tercih edilen gündelik trendler arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir